Večer matematike

Autor: Željko Brčić, 5. 12. 2016.

Hrvatsko matematičko društvo je u četvrtak, 1. prosinca, već četvrtu godinu za redom organiziralo Večer matematike. Kao i svake godine do sada, u provedbu te manifestacije uključila se i naša škola. Učiteljice i učitelji matematike i razredne nastave pripremili su materijale za radne centre, a nekim su učenicima u radu pomagali i njihovi roditelji.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. U školama, dječjim vrtićima i fakultetima diljem cijele Republike Hrvatske popularizira se matematičku znanost te pokazuje koliko je matematika lijepa i zabavna.

Prošlogodišnja Večer matematike pokazala se iznimno uspješna s 78 433 sudionika iz 60 dječjih vrtića, 343 osnovne škole te 54 srednje škole iz cijele Republike Hrvatske, a ove godine očekuje se još veći broj sudionika.

Iz godine u godinu, broj sudionika na Večeri matematike raste i u našoj školi. Prve godine bilo je 223 sudionika (od čega 151 učenik), druge 318 (243 učenika), a treće 301 (252 učenika). Ove se godine očekuje najveći broj sudionika do sada jer su u provedbu Večeri matematike po prvi puta uključeni učenici iz svih razreda u našoj školi – 17 razredne i 12 predmetne nastave.

Organizatori ove poučne i zabavne večeri su učitelji matematike i učiteljice razredne nastave.

Prema riječima samih učenika, Večer matematike je iznimno zanimljiva i korisna. Vidimo se i dogodine na Večeri matematike, prvoga četvrtka u prosincu!

Djelić atmosfere s ovogodišnje Večeri matematike pogledajte u foto-galeriji.

Kraj školske godine!

« Kolovoz 2017 »