Posjet zajednici Cenacolo

Autor: Ljerka Benčević, 5. 12. 2016.

Kao i prethodnih, i ove godine 2. prosinca 2016. godine učenici 8. razreda naše škole u pratnji svojih razrednika Ljerke Benčević, Nike Grgića i Željka Brčića i vjeroučiteljice Branke Tomić posjetili su zajednicu Cenacolo u Šarengradu.

Dio je to preventivnog programa u borbi protiv ovisnosti te se u takvom obliku, već godinama u našoj školi, ostvaruje kroz područje zdravstvenog odgoja u radu razrednih odjela 8. razreda. Kako mladi u zajednici žive od onoga što sami proizvedu i darova onih koji vjeruju u njih, prikupili smo i darovali im osnovne životne namirnice i potrepštine te na taj način podržali djelovanje zajednice.

Zajednica zamišljena kao „škola života“, ne želi biti samo mjesto oporavka i socijalne skrbi, već velika obitelj gdje prihvaćena osoba može obnoviti svoje dostojanstvo, pronaći mir te steći pouzdanje u Božju providnost.

Slušajući potresne priče momaka koji su preživjeli i nadvladali pakao ovisnosti, naši učenici imali su priliku zaključiti da se životni problemi ne mogu rješavati bježanjem u neku ovisnost, ali i shvatiti kako je lako skrenuti s pravoga puta, a izuzetno teško vratiti se na nj.

Oni su uspjeli. Ohrabreni podrškom i razumijevanjem, prvenstveno svoje obitelji, ali i prijatelja u grupi, ti momci su dobili drugu priliku za život, život dostojan čovjeka u kojem će ponovno otkriti ljepotu, radost življenja i ljubavi, vjeru, nadu i smisao…

I mi im to od srca želimo.

Kraj školske godine!

« Lipanj 2017 »