Mi jedemo odgovorno

Autor: Andrea Leko Slošić, 29. 10. 2017.

Mi jedemo odgovorno je projekt koji se bavi zdravom i odgovornom prehranom. Projekt financira Europska unija, a u RH mu je nacionalni koordinator udruga Lijepa naša. Ove školske godine i naša Eko škola se uključila u projekt. U provedbu projekta su se uz matičnu školu uključile i naše područne škole iz Cerića i Marinaca. Koordinatorice projekta su učiteljice Sanja Lovrić i Marija Marošević.

Hrana je u središtu našeg života i to na mnogo više načina, nego što je samo dobrobit za naš mozak i tijelo koji bez hrane ne mogu normalno funkcionirati Hrana je izvrstan komunikator između ljudi pa čak i između društava s obzirom da danas vrlo raznoliki prehrambeni proizvodi i recepti putuju svijetom i pronalaze svoje mjesto u različitim kulturološkim i klimatskim uvjetima.

Manje je poznata činjenica da je način na koji proizvodimo, konzumiramo i trgujemo hranom ključ svih globalnih izazova s kojima se čovječanstvo danas susreće. Naše odluke o hrani izravno utječu na zdravlje našeg planeta (vode, tla, ekosustava, biološke raznolikosti, korištenja energije, itd.), klimatske promjene, smanjenje siromaštva, daljnji razvoj i rast populacije i javno zdravstvo.

Glavni je cilj projekta doprinijeti mobilizaciji mladih kako bi bolje razumjeli međuovisnosti svijeta u kojem žive.

U četvrtak 26. listopada u predvorju naše škole vladala je vrlo dinamična atmosfera. Brojni učenici, roditelji i učitelji sudjelovali su u provedbi različitih aktivnosti pod nazivom Neka voće svatko hoće te od ostataka voća pripremili ukusna jela i pića, u kojima su uživali svi nazočni.

Što se sve pripremilo i kako nam je bilo, pogledajte u galeriji fotografija.

« Studeni 2017 »

VREMENICI 2017/2018.