Završen projekt This is our Time

Autor: Marica Jurec, 11. 12. 2017.

Trećaši iz Cerića i ove su godine sudjelovali u projektu „This is our Time“.
To je projekt koji potiče višejezičnu interkulturnu globalnu komunikaciju među učenicima osnovnih i srednjih škola diljem svijeta. Razvijen je u suradnji s UNESCO Associated Schools Project Network (ASPnet) i pokrenut u spomen na 50. godišnjicu UN-a i UNESCO-a 16. studenog 1995., a organizira ga Time Project Headquarters iz Kanade u suradnji s Taking It Global for Educators. Ove se godine održao 22. put. Do sada je u projektu sudjelovalo više od 1000 škola iz 80 država svijeta te nekoliko desetaka tisuća djece i mladih.

Projekt nudi različite aktivnosti, lokalne i globalne, online i offline, duljeg ili kraćeg trajanja provedbe dok sudionici biraju sami aktivnosti u kojima žele sudjelovati te ih oblikuju prema svojim željama, potrebama i mogućnostima. Područja koja obuhvaća su raznolika: sport, računalstvo, umjetnost, društvene i humanističke znanosti, poslovanje, medicina, religija,...
Završna aktivnost projekta su online aktivnosti kroz 24 sata - bloganje, video konferencije, debate, interaktivno učenje, kviz,... Ove je godine završna aktivnost održana 8. prosinca 2017.

Iako je projekt namijenjen uzrastu od 12 do 19 godina, učenici iz Cerića s učiteljicom Maricom Jurec već četvrtu godinu vrlo uspješno sudjeluju u odabranim aktivnostima.
Ove godine su pripremili prezentaciju o Ceriću. Fotografirali su svoje mjesto, proučavali ga i učili o njemu, a zatim ga predstavili učenicima iz Moskve i Londona u Kanadi kroz 3 videokonferencije.

Učenici su vrlo hrabro stali pred kamere i prezentirali svoj rad, otpjevali hrvatsku himnu, a zatim porazgovarali s novim prijateljima o školi, predmetima koje vole, filmovima koje gledaju, glazbi, pjevačima, videoigrama, omiljenoj hrani i dr.

Za svoj trud dobili su posebne pohvale organizatora projekta.

Više o projektu - https://cerickitrecasi.weebly.com/this-is- our-time.html

« Siječanj 2018 »

VREMENICI 2017/2018.