Cvjetni korzo

Autor: Marija Lesandrić, 11. 5. 2018.

Nakon niza godina, vinkovačkim je gradskim središtem danas opet zavladala cvjetna bajka. Nasmijana dječja lica, ples i  pjesma ispunili su pješačku zonu, a povod je bio Cvjetni korzo. Mališani iz dječjih vrtića i nižih razreda osnovne škole veselo su prošetali gradskim središtem mašući brojnim okupljenima gostima. Pjevalo se, plesalo i maštovito izrađivalo cvjetne kreacije na brojnim radionicama koje su za njih pripremili organizatori, udruga Vinkovački karneval i grad Vinkovci.

Događaj je okupio rekordan broj skupina, njih 17. Među njima su bili i učenici 1. i 4. razreda PŠ Marinci, a pridružili su nam se i naši budući prvašići.

Posljednjih smo dana užurbano završavali svoje kostime maslačaka i pripremali svoj nastup. Kako je naša škola aktivna članica međunarodnog programa Eko škole i ponosna nositeljica dijamantne plakete, naš je cilj bio pokazati ekološku osviještenost te potaknuti što više ljudi na promišljanje o zaštiti prirode. Imajući to na umu napisali smo i pjesmicu u kojoj smo navedeno izrekli stihovima.

Želja je organizatora bila obnoviti Cvjetni korzo, vratiti djecu na središnji trg, unijeti šarenilo i veselje na gradske ulice. Današnjom su cvjetnom bajkom to na kratko i uspjeli, a mi se iskreno nadamo da će ozračje prijateljstva, smijeha i dobre volje potrajati do idućeg Cvjetnog korza.

« Studeni 2018 »

VREMENICI 2018/2019.