Serbus dragi Zagreb moj....

Autor: Sanja Lovrić, 12. 10. 2018.

Učenici četvrtih razreda OŠ Zrinskih Nuštar, PŠ Cerić i Marinci posjetili su glavni grad naše domovine pod sloganom Serbus dragi Zagreb moj.

Danima iščekivani izlet  započeo je vidnim uzbuđenjem i nestrpljenjem kako učenika tako roditelja, učiteljica i učitelja.  Ulaskom u autobus sretni i raspjevani krenuli smo put Zagreba. Kako i valja dobro smo se pripremili za put.Učenike u autobusu dočekale  svježe pečene kifle, sendviči, sokovi…Već na samom ulasku u Zagreb uslijedila su iznenađenja. Naš autobus dobio je svečanu pratnju policajca na motoru koji nam je cijelo vrijeme boravka u Zagrebu osiguravao nesmetan prolaz kroz gradsku vrevu. U autobus iznenada je ušao klaun pa Indana Jones, fotografkinja i gospodin Antun Ponoš- snimatelj i organizator svih tih uzbuđenja.Uz pjesmu, šale i veselje naši gosti donijeli su  pune ruke poklona.

Posebno veselje nastalo je dolaskom u tvornicu Kraš, veselju nije bilo kraja kada uz sve viđeno odlazimo iz tvornice u pratnji  lava Lea, Hlapića i Gite s pregrštom slatkih poklona za svakog učenika. U pratnji turističkog vodiča uslijedio je obilazak katedrale- naše najveće crkvene građevine, Kamenitih vrata, Markovog trga, kule Lotrščak, Trga bana Jelačića. Sabor Republike Hrvatske bio je još jedno posebno odredište našeg izleta gdje smo uz obilazak začas postali zastupnici koji su predlagali zakone. Srdačan susret s gradonačelnikom grada Zagreba, gospodinom Milanom Bandićem uveličao je naš dolazak u Zagreb.Uzbuđenju nije bilo kraja kada smo ušli u veliku zgradu HRT-a na Prisavlju gdje smo uz pomoć stručne voditeljice mogli upoznati sva mjesta gdje snimaju važne emisije koje oni svakodnevno gledaju.

Naš izlet završava još jednim obrokom u MC Donalds-u i ulaskom u posebnu dvoranu Cinestara gdje smo se nakratko odmorili. Putem prema Nuštru umorni, ali prepuni utisaka prepričavali smo sve doživljeno. Ozarena lica naših učenika bila su dovoljna nagrada za sve učinjeno.

Hvala svima na pomoći u organizaciji ovog nezaboravnog izleta, posebno gospodinu Ponošu.

« Studeni 2018 »

VREMENICI 2018/2019.