Imam ideju!

Autor: Administrator , 21. 10. 2016.

Nova školska godina već je odavno započela, a s njom i rad u izvananastavnim programima. U našoj školi s učenicima 4. razreda započeo je program Imam ideju! kojim se potiče razvoj kreativnog mišljenja.

Učenici će kroz 10 radionica učiti stvarati originalne ideje, vježbati fluentnost i fleksibilnost te što znači na kako elaborirati svoju ideju. Uz zanimljive igre i aktivnosti rastegnut ćemo našu maštu.  Program vodi školska psihologinja Josipa Mamužić.

Radionica stvaranja priča je iza nas, kako biste vidjeli što smo radili, uz nekoliko fotografija, donosimo Vam i kratku priču jedne učenice:

Šarena kiša

Jednoga dana počela je padati kiša. Bila je to šarena kiša u pola ljeta. Jedan crveni kišobran došao je s odmora. Bio je tako umoran,  odmah se raširio i počeo trčati. Duga iz koje je padala šarena kiša rekla mu je da se ne brine, jer to je bila kiša sreće. Ali kišobran nije bio sretan, pa je počeo prigovarati dugi. Ona se odmah uvrijedila, pa je zaustavila kišu. Sada je napokon kišobran bio sretan jer se može vratiti na odmor. Nakon svađe duga više nije  pokretala kišu u pola ljeta, a kišobran se nije morao vraćati s odmora.

No, je li to bilo najbolje za sve?

Kraj školske godine!

« Lipanj 2017 »