Videokonferencija učenika iz Cerića i Brazila

Autor: Klaudija Wild, 22. 11. 2016.

Drugaši iz Cerića uz pomoć svojih učiteljica Marinele Ivić i Marice Jurec održali su vrlo zanimljivu videokonferenciju s vršnjacima iz Brazila.

Tema susreta bila je What do you eat there?

Na početku su se učenici pojedinačno predstavili jedni drugima i rekli što vole, a što ne vole jesti.

Kako bi prijateljima iz Brazila što bolje prikazali kako izgleda uobičajena prehrana u Hrvatskoj fotografirali su nekoliko dana sve što su kod kuće jeli i napravili prezentaciju u kojoj su pokazali što jedu i piju za doručak, ručak, večeru i užinu. Vrlo hrabro su stali pred mikrofon i objasnili prijateljima sve što vide na fotografijama.

Nakon toga su učenici iz Brazila pokazali kako izgleda svakodnevna prehrana kod njih, koje biljke rastu u amazonskim šumama i kako ih koriste u prehrani.

Nekoliko tradicionalnih jela su i sami napravili te nam ih prezentirali.

Sve je izgledalo jako fino pa je dogovorena i sljedeća aktivnost - razmjena recepata i degustacija novih jela.

Više fotografija potražite na  - http://2razredceric.weebly.com/fotografije.html

« Svibanj 2017 »