NAŠI LIDRANOVCI PUTUJU NA DRŽAVNU SMOTRU

Autor: Klaudija Wild, 28. 2. 2017.

Na županijskoj smotri LiDraNo 2017. iz dramsko- scenskog stvaralaštva pobjednicima međuopćinskih razina osnovnoškolaca pridružili su se i srednjoškolci. Natjecanje je upriličeno u Gimnaziji Županja, a izborno povjerenstvo predvođeno državnim izbornikom Marijom Kovačem biralo je najbolje za državnu razinu između 16 pojedinačnih i 5 skupnih osnovnoškolskih izvedbi te 9 pojedinačnih i 3 skupne srednjoškolske izvedbe.

Učenici naše škole su se ponovo iskazali darovitošću i kreativnošću. Lada Sente, učenica 7. razreda, predstavljat će u ožujku našu županiju na državnoj smotri u Primoštenu monologom o tajnama utemeljenim na odlomcima iz romana Bijeli dimnjačar. Ovo je Ladin treći državni LiDraNo. Bravo Lado! Lada je princeza tajnovitih dramskih svjetova. Učenicu Ladu Sente pripremala je učiteljica Eva Dakić.

Dramska skupina učenika 3.razreda sa svojom učiteljicom Brankom Krvavac je ostvarila najveći uspjeh izborom među 3 najuspješnije skupine i iščekuje poziv državnoga izbornika na državnu razinu.  Složni, kreativni, razigrani, maštoviti, uživljeni, jedinstveni, dosjetljivi, ritmični, dinamični, poletni, zimom nadahnuti, zimom oduševljeni, izvedbom oduševljavaju!

Čestitamo našim lidranovcima i želimo im puno zadovoljstva u kreativnim dramskim podvizima!

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

Kraj školske godine!