Projekt - Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost

Autor: Josipa Mamužić, 15. 3. 2017.

Ove školske godine škola se uključila u projekt „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“  koji se provodi u 18 škola u istočnoj regiji Hrvatske. U projektu sudjeluju psihologinja i učiteljice 4. razreda koje su do sad bile na edukaciji o poticanju kreativnog mišljenja u nastavi te o važnosti rada s darovitom djecom.

U sklopu projekta provedena je i identifikacija potencijalno darovitih učenika u PŠ Cerić te će djeca imati priliku sudjelovati u poticajnim radionicama iz područja jezika, umjetnosti, robotike, ekologije i filma u Osijeku. Trenutno se u Ceriću provodi program Imam ideju! kojeg vodi učiteljica Jasna Rožman, a koji je dio projekta. Aktivnosti je osmislila Udruga Klikeraj zajedno sa svojim partnerima, a projekt je financiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Znanja i iskustva koje smo stekli u projektu dio su stručnog usavršavanja i  svakako ćemo ih primjenjivati u svom radu.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Svibanj 2017 »