USPOMENE S DRŽAVNOG LIDRANA - LADIN TREĆI DRŽAVNI LIDRANO

Autor: Klaudija Wild, 28. 3. 2017.

Najveća smotra literarnog, dramsko- scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2017. u Primoštenu je  okupila kreativne učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske.

Od 20. do 23. ožujka osnovnoškolci su imali prigodu predstaviti svoje radove (prethodno odabrane odlukama povjerenstava na međuopćinskoj ili gradskoj te županijskoj razini), uživati u kreativnim raznolikim ostvarenjima, međusobno se upoznavati, družiti i sklapati prijateljstva te otkrivati  ljepote ovoga bajkovitoga dalmatinskoga gradića.

Lada Sente, učenica 7. razreda, izuzetna je lidranovka koja je originalnim izražajnim stilom uspješno okrunila svoj treći državni LiDraNo. Izvela je monolog utemeljen na izabranim ulomcima iz romana Bijeli dimnjačar Anice Gjerek i Maje Gjerek Lovreković. Kreativna u pristupu dramskim svjetovima i ustrajna u razvijanju izražajnih vještina izgrađujući svoje glumačke sposobnosti kontinuirano i neumorno, dokazuje kako je dramsko stvaralaštvo neiscrpno područje koje uvijek nadahnjuje posebnošću i neponovljivošću.

Iz Primoštena se vraćamo obogaćene novim iskustvima promišljajući o vrijednosti građenja originalnog izražajnog stila istovremeno uvažavajući raznolike dramske pristupe i brojna maštovita rješenja.

Iskrene čestitke Ladi i mentorici Evi Dakić.

Ravnateljica škole

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Svibanj 2017 »