Susret s književnicom Darijom Klaričić- Veg

Autor: Ika Gluvaković, 24. 5. 2017.

Svečanom ozračju, u kojem se nalazi naša škola, pridonio je susret s književnicom Darijom Klaričić- Veg. Učenici petih razreda su se s velikim entuzijazmom i zalaganjem, uz pomoć svojih razrednica, učiteljice hrvatskoga jezika i školske knjižničarke, pripremali za taj susret čitajući i analizirajući književničin roman Naš Mali Pariz.

Postavljali su zanimljiva, korisna i poučna pitanja kako bi što bolje iskoristili taj susret i primijenili dobiveno znanje u svom daljnjem obrazovanju. Saznali su kako započeti pisati sastav, način na koji književnica stvara, zašto je važno i korisno čitati, priprema li se film prema knjizi Naš Mali Pariz, planira li se nastavak romana... Unaprijed pripremljena pitanja postavljali su članovi novinarske skupine naše škole: Petra Salopek, Ana Lovrić, Stipan Bošnjak, Katarina Hrgović, Ivan Grgić, Viktorija Kresić i Lorena Farkaš. Teško je reći tko je bio znatiželjniji, sretniji, uzbuđeniji povodom tog susreta, učenici ili književnica? Nakon ugodnog razgovora slijedila je zahvala književnice na gostoprimstvu, pohvalila je učenike i njihova kreativna i maštovita pitanja. Mi smo se također zahvalili književnici i izrazili želju za ponovnim susretom.

Neka fotografije prizovu lijepe uspomene i vlastite doživljaje. Krenimo čitati, pisati, stvarati svoje svjetove!

« Srpanj 2018 »

VREMENICI 2017/2018.