Ivan i Lucija Janjić na Svjetskom robotičkom prvenstvu u Japanu

Autor: Dobrila Ereš, 28. 8. 2017.

Učenici šestog razreda OŠ Zrinskih Nuštar Ivan I Lucija Janjić sudjelovali su na Svjetskom robotičkom prvenstvu zajedno sa svojim mentorom Mirko Janjićem, koje se ove godine održalo u Japanu, te zauzeli izvrsno 4. i 9. mjesto u kategoriji CoSpace Primary – simulaciji robota za spašavanje žrtava.

Naši su se učenici pod imenom CROTwins plasirali na Svjetsko prvenstvo osvojivši prvo mjesto u ukupnom poretku nakon dva kola natjecanja održanim u Zagrebu i Sinju. Svoje znanje također su pokazali i na međunarodnim natjecanjima u Austriji i Sloveniji, osvojivši  odlično 2. i 3. mjesto, te su stekli iskustva nužna za dobar rezultat na Svjetskom prvenstvu. Ta iskustva su u Japanu i primjenili, gdje su u jakoj konkurenciji ekipa kao najmlađi tim osvojili izvrsno 9. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji i 4. mjesto u supertimovima, gdje su snage udružili sa slovačkim srednjoškolcima.

Iskrene čestitke Ivanu, Luciji i mentoru

Ravnateljica škole