Projekt RIJEČ DANA

Autor: Marina Kordić, 9. 11. 2017.

U Mjesecu hrvatske knjige 2017. uključili smo se u školskoj knjižnici i u projekt poticanja čitanja „ RIJEČ  DANA“ namijenjen učenicima od 4.- 8.razreda. Ciljevi projekta su : usvajanje hrvatskoga jezičnog blaga, učenje ispravnoga služenja stručnom literaturom, poticanje usmenoga i pisanoga izražavanja te razvoj logičkoga razmišljanja i vještine čitanja.

OSNOVNE  INFORMACIJE O PROJEKTU

Gdje: u školskoj knjižnici

Kad: iza prvog školskog sata pa nadalje

Tko: prvi učenik/učenica koja uđe u školsku knjižnicu i želi izvući Riječ dana

Što: bira riječ otvarajući Rječnik hrvatskog jezika (nasumce otvori i prstom „ubode“ riječ)

I onda?

Onda se ta riječ, zajedno sa objašnjenjem istakne na panou ispred knjižnice i na web stranici škole, zajedno s imenom i prezimenom učenika koji ju je izvukao.

Organiziranje Skupa  pamtitelja riječi kojemu pristupaju svi zainteresirani učenici na temelju popisa izabranih riječi (s objašnjenjem iz rječnika hrvatskog jezika) izrađenog od strane knjižničarke.

(Copyright©Ida Bogadi. Sva prava pridržana.)

Projekt RIJEČ DANA (popis riječi)

« Kolovoz 2018 »

VREMENICI 2017/2018.