U Ceriću obilježen Svjetski tjedan svemira

Autor: Marica Jurec, 17. 10. 2020.

Drugaši iz Cerića sudjelovali su u projektu Aerospace in Class kojeg financira Airbus Foundation, a koordinira European Schoolnet te kroz različite aktivnosti od 5. do 9. listopada 2020. obilježili Svjetski tjedan svemira.

Tema tjedna bila je Fly me to the Moon. Prvo su učili su o Sunčevom sustavu i položaju Zemlje u svemiru. Složili su model Sunčevog sustava i promatrali kako se kreću planeti oko Sunca, kako se mijenjaju dani i noći te godine. Uz pomoć globusa promatrali su kako Mjesec kruži oko Zemlje i zašto se njegov izgled tijekom mjeseca mijenja. Dobili su zadatak cijeli mjesec pratiti u posebnoj knjižici njegove mijene. Čitali su pjesme i priče o Mjesecu i zvijezdama te gledali film Krava na Mjesecu. Upoznali su se i s pojmovima gravitacija, aerodinamika i potisak te proučavali let rakete gledajući simulacije i izvodeći pokuse uz materijale koje su dobili od Scientixa – zajednice za prirodoslovno obrazovanje u Europi. Na kraju su dizajnirali vlastite rakete te ih lansirali u svemir. Bio je to vrlo zabavan i veseo završetak tjedna.

Više na https://drugirazredceric.weebly.com/svjetski-tjedan-svemira.html

« Listopad 2020 »