Večer matematike

Autor: Marija Lesandrić, 5. 12. 2020.

Svake godine, početkom prosinca, sudjelujemo u obilježavanju Večeri matematike. Nismo željeli da nas epidemiološka situacija ove godine spriječi u tome pa smo se dosjetili kako na zanimljiv način obilježiti ovaj, našim učenicima, zanimljiv i izvrsno prihvaćen događaj.  Učenici trećeg i četvrtog razreda PŠ Marinci od kuće su, zajedno sa svojim roditeljima, braćom i sestrama, sudjelovali u online sastanku. Svaka ekipa osmislila je svoje ime te su pristupili kvizu u Kahoot alatu. Učiteljice su priredile zanimljive matematičke zadatke, mozgalice i igre kroz koje su učenici i članovi njihovih ekipa otkrivali često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike. Cilj nam je bio potaknuti izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici i pokazati im mogućnost primjene naučenoga u stvarnim i životnim situacijama. Svi zadatci bili su i duhovitog karaktera tako da smijeha i dobrog raspoloženja nije nedostajalo. Ove godine imali smo i jednu novost. Organizatori su učenicima omogućili pristup matematičkim slikovnicama s popratnim aktivnostima i zanimljivim sadržajem. Na taj su način učenici mogli pristupati aktivnostima u bilo koje vrijeme.

Dobrom voljom, željom za druženjem, otkrivanjem i učenjem, uspjeli smo zajedničkim snagama pokazati da nas ništa ne može spriječiti u otkrivanju najljepše glazbe uma – matematike!

« Travanj 2021 »

"ŠKOLA ZA ŽIVOT"