Ukupno: 532077

Lijepe vijesti za kraj nastavne godine!
Autor: Marija Lesandrić, 17. 6. 2021.

Rad učenice 4. razreda PŠ Marinci, Mihaele Sebić, postigao je izniman uspjeh na natječaju „Štedi, štedi jer energija puno vrijedi“ koji su organizirali Prvo Plinarsko Društvo i Udruga Lijepa naša. Izabran je između 485 pristiglih radova iz 65 osnovnih i srednjih Ekoškola među tri rada, u kategoriji od prvog do četvrtog razreda, koji će biti izloženi na izložbi povodom dana Zaklade Novo Sutra. Ona će se ove godine, posebnom prigodom, održati u Petrinji sredinom rujna. Osim toga Mihaelin će rad krasiti brošuru koju tvrtka PPD u suradnji s Jutarnjim listom kreira kao poseban edukativni materijal na temu energetske učinkovitosti, s ciljem promicanja ove teme u javnosti. Naša će učenica biti nagrađena laptopom i godišnjom pretplatom na dječji časopis, a naša škola s 5000 kuna. Ovim putem čestitamo našoj učenici i želimo joj još mnogo kreativnih ostvarenja na radost svih nas.

Lijepim vijestima ispraćamo ovu drugačiju i neobičnu nastavnu godinu koja je pred sve nas stavila brojne izazove. Uspješno smo plovili tim nemirnim vodama i u inat svim preprekama ostvarili brojne uspjehe. Učenici PŠ Marinci svojim su marljivim radom osvojili prvo mjesto u glazbenom i peto u likovnom izričaju na državnom natjecanju Europa u školi, osvojili su Bibliobusovu nagradu za najbolji zakon, animirani film izabran im je za službenu projekciju na Internacionalnom festivalu animiranog filma, projekt im je proglašen najboljim na državnoj smotri Turističke kulture, likovni radovi postigli su im zapažene uspjehe na natječajima, a njihova je škola proglašena „Prijateljem baštine i turizma“. Vesele nas ovi uspjesi jer su rezultat predanog i kontinuiranog rada. Ponosni idemo na ljetne praznike, a već s prvim danima rujna nastavljamo marljivo dalje učiti, raditi, istraživati, otkrivati i stvarati lijepe uspomene.