Energetska obnova škole

Autor: Administrator , 20. 4. 2016.

19. travnja 2016. godine ravnateljica škole Dobrila Ereš u Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja potpisala je s ministrom Lovrom Kuščevićem ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava pod nazivom "Izrada projektne dokumentacije za energetsku obnovu zgrade škole i dvorane Osnovne škole Zrinskih Nuštar".

Škola se u srpnju 2015. godine prijavila na natječaj koji su zajednički pokrenuli Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost pod nazivom „ Energetska obnova zgrada javnih ustanova koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“. Provedbom Projekta u našoj se školi procjenjuje smanjenje potrošnje toplinske energije za grijanje za 25%. Projektom su predviđene sljedeće mjere radi postizanja veće učinkovitosti:

•       Toplinska izolacija vanjskog zida (fasada)
  •       Toplinska izolacija stropa prema negrijanom tavanu
  •        Zamjena vanjske stolarije
  •        Ugradnja kotla na biomasu (pelete)
  •        Ugradnja termostatskih ventila

Projekt će većinom biti financiran iz Europskog fonda za regionalni razvoj, ali i uz potporu Ministarstva i  Županije.

Radujemo se energetskoj obnovi naše škole, ali i ukazanoj prilici kojom ćemo uštedjeti na potrošnji toplinske energije i poboljšati uvjete rada u našoj školi.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Travanj 2017 »