Međunarodni dan obitelji u Ceriću

Autor: Klaudija Wild, 24. 5. 2016.

Prvaši iz Cerića u ponedjeljak 16. svibnja 2016. Zajedno sa svojom učiteljicom Maricom Jurec obilježili su Međunarodni dan obitelji uključivši u razredne aktivnosti svoje mame. Tako su svi zajedno sudjelovali u projektu UHURN Zvono Dan obitelji.  Učenici su veoma ponosno za ruku uveli svoje mame u učionicu i s velikim uzbuđenjem strpljivo rješavali zadane zadatke dokazujući mamama koliko toga mogu sami.

Prvi zadatak bio je smisliti Priču iz čarobnjakova šešira, zapisati je pisanim slovima, a zatim i naglas pročitati.

Drugi zadatak bio je napraviti 10 koraka do sreće. Trebalo je riješiti 10 matematičkih zadataka i pomoću rezultata pravilnim redoslijedom složiti poruke na stepenice. U oba zadatka mame su bile kontrolori dječjeg rada.

Slijedio je ples uz pjesmu Happy, a nakon toga listić Moja obitelj je naj. Učenici su sa svojim mamama pisali po čemu su članovi njihove obitelji naj, a zatim listić ukrasili po želji.

Na kraju ovog integriranog dana svi zajedno smo naučili pjevati pjesmu Arsena Dedića Čemu služe roditelji.

Ovo je deseti projekt koji je proveden ove školske godine u prvom razredu i treći u kojem su aktivno sudjelovali i roditelji. Svi su jako zadovoljni ovakvim načinom rada koji će se nastaviti i u drugom razredu.

Više informacija o ovom danu potražite na -  http://1razredceric.weebly.com/dan-obitelji.html

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Ožujak 2017 »