Vježba evakuacije uslijed požara

Autor: Administrator , 26. 5. 2016.

U srijedu 25. svibnja 2016. provedena je pokazno - terenska vježba civilne zaštite " Požar u OŠ Zrinskih Nuštar 2016."  V ježba se provodi na lokalnoj razini i organizator je Općina Nuštar. Vježbom je prezentirano djelovanje rada i mogućnosti dijela operativnih snaga sustava civilne zaštite na općinskoj i županijskoj razini.Općina je vježbu organizirala u suradnji s: OŠ Zrinskih Nuštar , Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Nuštar, Područnim uredom za zaštitu i spašavanje Vukovar, Gradskim društvom crvenog križa Vinkovci, Hrvatskom gorskom službom spašavanja Vinkovci, Zavodom za hitnu medicinu Vukovarsko - srijemske županije i Policijskom upravom naše županije( postaja Vinkovci ).

Cilj vježbe je bio provjera Plana evakuacije i  spašavanja osnovne škole, osposobljenost djelatnika i učenika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija, provjera osposobljenosti dijela operativnih snaga sustava civilne zaštite u gašenju i spašavanju većeg broja osoba iz objekta zahvaćenog požarom. Zaključak je svih sudionika da je vježba uspješno provedena.

Na kraju vježbe nekoliko učitelja uspješno je  ugasilo početni požar aparatom za  gašenje.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Ožujak 2017 »