Učiteljica Marica Jurec osvojila ISE Oscara koji ju vodi na stručno usavršavanje u Grčku

Autor: Klaudija Wild, 7. 7. 2016.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu projekta Inspiring Science Education (ISE) organizirala je natjecanje u implementaciji ISE scenarija učenja „ISE Oscar za scenarij, režiju i film“ .

Prema definiranim kriterijima ISE scenarij učenja u svoju nastavu najbolje je implementirala i u videu prikazala naša učiteljica Marica Jurec. Ona je u okviru projekta „Dani otvorenog uma“ osmislila integrirani nastavni dan pod nazivom „Igrajmo se vodom i učimo“.  Nagrada je stipendija za sudjelovanje u ovogodišnjoj Ljetnoj akademiji za učitelje u Grčkoj od 10. do 15. srpnja.

Cilj natjecanja bilo je realiziranje podučavanja uz ISE scenarij učenja te režiranje i izrada videa, tj. kratkog filma kojim se ono prezentira. Natjecanje je organizirano s ciljem poticanja kvalitetne implementacije digitalnih ISE scenarija učenja i povećanja interesa za tzv. STEM područje.

Kriteriji za evaluaciju prijava na natjecanje bili su:

opći dojam o inovativnosti i zanimljivosti zamišljenog podučavanja temeljem korištenog scenarija učenja
usklađenost podučavanja s istraživačkim učenjem te korištenje digitalnih alata
poticanje interesa učenika za STEM područje
dojam motiviranosti i zainteresiranosti učenika.

Ocjenjivački sud kojeg su činila četiri CARNetova stručnjaka za e-učenje evaluirala su pristigle prijave u dvije faze. U prvoj fazi svaki član je rangirao od 5 do 10 najboljih prijava temeljem kriterija čime se utvrdio popis finalista. U sljedećem krugu svi članovi ocjenjivačkog suda pregledali su prijave finalista, te jednoglasno donijeli odluku o pobjedniku.

Više o projektu i nagrađeni film pronađite na sljedećem linku - http://1razredceric.weebly.com/dani-otvorenog-uma.html

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Ožujak 2017 »