Veliki sportski uspjesi naše učenice Mije Wild

Autor: Dobrila Ereš, 12. 9. 2016.

Sportske igre mladih, projekt koji donosi najljepšu sportsku priču, počeo je još 1996. godine s ciljem da omoguće svim osnovcima i srednjoškolcima besplatno sudjelovanje u organiziranim sportskim natjecanjima tijekom ljeta.

Najzanimljivija disciplina 20. Sportskih igara mladih svakako je utrka na 60 metara, a trčalo se na stadionu RNK Split u kategoriji 2005. i mlađi, te 2007. i mlađi.

U utrci na 60 metara u kategoriji 2005. i mlađe naša učenica 4.b razreda Mia Wild je bila srebrna.

Nakon završnica na državnoj razini najuspješniji su se natjecali na međunarodnoj završnici u konkurenciji mladih sportašica i sportaša iz Srbije, Hrvatske te Bosne i Hercegovine.

U atletici u utrci na 60 metra u kategoriji 2005. i mlađe, Mia  osvaja brončanu medalju.

Finale Erste Plave lige, najmasovnijeg dječjeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj, održano je 7. rujna na stadionu Mladosti u Zagrebu, neposredno prije najznačajnijeg atletskog mitinga u Hrvatskoj – IAAF World Challenge mitinga – 66. Memorijala Borisa Hanžekovića.

Finalno natjecanje Erste Plave Lige bilo je pojedinačnog i ekipnog karaktera. Sudjelovalo je osam ekipa – Osijek, Pula, Rijeka, Split, Varaždin, Zadar, Zagreb-istok, Zagreb-zapad.

Naša učenica Mia Wild u finalnoj utrci na 300 m osvaja zlatnu medalju .

Iskrene čestitke

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Travanj 2017 »