Obilježili smo Europski školski sportski dan - ESSD 2016

Autor: Administrator , 30. 9. 2016.

Danas, 30. rujna 2016. godine U Republici Hrvatskoj i u još 15 europskih zemalja održava se Europski školski sportski dan - najveći pojedinačni događaj Europskog tjedna sporta. Glavni je cilj te pan-europske inicijative isticanje važnosti tjelesne aktivnosti za zdravlje.

Učenici naše matične i područnih škola su sa svojim razrednicima i učiteljima tjelesno zdravstvene kulture mnogobrojnim i različitim aktivnostima obilježili taj sportski dan.

Sve je bilo u pravom sportskom ozračju, veselo i sportski korektno s naglaskom na veliku ulogu sporta u našem životu.

Europski školski sportski dan inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom, događajem koji posljednjih 10 godina vrlo uspješno organizira Mađarska školska sportska federacija i u kojem na godišnjoj razini sudjeluje preko 200 000 djece.

Hrvatske osnovne i srednje škole ove će se godine po prvi puta pridružiti ovoj vrijednoj manifestaciji sa zadatkom da što više djece u školi bude tjelesno aktivno. To će biti dan u kojem će učenici i nastavnici osmišljavati i provoditi različite oblike tjelesne aktivnosti u minimalnom trajanju od 2 sata.

Koordinator je ovog događaja u Hrvatskoj Kineziološki fakultet u Splitu koji, uz svesrdnu podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, nastoji animirati što veći broj osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj na sudjelovanje. Stoga se i ovim putem još jednom pozivaju sve osnovne i srednje škole da sudjeluju u obilježavanju 1. Hrvatskog školskog sportskog dana.

Video - povlačenje konopca 7. razredi

Video - vožnja kolica 7. razredi