Obilježili smo Europski školski sportski dan - ESSD 2016

Autor: Administrator , 30. 9. 2016.

Danas, 30. rujna 2016. godine U Republici Hrvatskoj i u još 15 europskih zemalja održava se Europski školski sportski dan - najveći pojedinačni događaj Europskog tjedna sporta. Glavni je cilj te pan-europske inicijative isticanje važnosti tjelesne aktivnosti za zdravlje.

Učenici naše matične i područnih škola su sa svojim razrednicima i učiteljima tjelesno zdravstvene kulture mnogobrojnim i različitim aktivnostima obilježili taj sportski dan.

Sve je bilo u pravom sportskom ozračju, veselo i sportski korektno s naglaskom na veliku ulogu sporta u našem životu.

Europski školski sportski dan inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom, događajem koji posljednjih 10 godina vrlo uspješno organizira Mađarska školska sportska federacija i u kojem na godišnjoj razini sudjeluje preko 200 000 djece.

Hrvatske osnovne i srednje škole ove će se godine po prvi puta pridružiti ovoj vrijednoj manifestaciji sa zadatkom da što više djece u školi bude tjelesno aktivno. To će biti dan u kojem će učenici i nastavnici osmišljavati i provoditi različite oblike tjelesne aktivnosti u minimalnom trajanju od 2 sata.

Koordinator je ovog događaja u Hrvatskoj Kineziološki fakultet u Splitu koji, uz svesrdnu podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, nastoji animirati što veći broj osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj na sudjelovanje. Stoga se i ovim putem još jednom pozivaju sve osnovne i srednje škole da sudjeluju u obilježavanju 1. Hrvatskog školskog sportskog dana.

Video - povlačenje konopca 7. razredi

Video - vožnja kolica 7. razredi

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

Kraj školske godine!