Imam ideju!

Autor: Administrator , 21. 10. 2016.

Nova školska godina već je odavno započela, a s njom i rad u izvananastavnim programima. U našoj školi s učenicima 4. razreda započeo je program Imam ideju! kojim se potiče razvoj kreativnog mišljenja.

Učenici će kroz 10 radionica učiti stvarati originalne ideje, vježbati fluentnost i fleksibilnost te što znači na kako elaborirati svoju ideju. Uz zanimljive igre i aktivnosti rastegnut ćemo našu maštu.  Program vodi školska psihologinja Josipa Mamužić.

Radionica stvaranja priča je iza nas, kako biste vidjeli što smo radili, uz nekoliko fotografija, donosimo Vam i kratku priču jedne učenice:

Šarena kiša

Jednoga dana počela je padati kiša. Bila je to šarena kiša u pola ljeta. Jedan crveni kišobran došao je s odmora. Bio je tako umoran,  odmah se raširio i počeo trčati. Duga iz koje je padala šarena kiša rekla mu je da se ne brine, jer to je bila kiša sreće. Ali kišobran nije bio sretan, pa je počeo prigovarati dugi. Ona se odmah uvrijedila, pa je zaustavila kišu. Sada je napokon kišobran bio sretan jer se može vratiti na odmor. Nakon svađe duga više nije  pokretala kišu u pola ljeta, a kišobran se nije morao vraćati s odmora.

No, je li to bilo najbolje za sve?

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Ožujak 2017 »