Škola kakvu volim - ispunjen dan učenika 2. razreda iz PŠ Cerić

Autor: Marica Jurec, 12. 11. 2016.

U petak, 4. studenog učenici 2. razreda iz Cerića posjetili su Narodnu knjižnicu i čitaonicu sv. Benedikta u Nuštru i pekarnicu obitelji Beriša. Po povratku u školu dočekala ih je gošća - književnica Silvija Šesto.

U knjižnici su uz pomoć tete Martine i Tene naučili:

- pravila ponašanja u knjižnici i posuđivanja knjiga,
- zašto je važno čuvati knjige,
- od čega se knjige sastoje,
- kako se snaći u knjigama i enciklopedijama,
​- kako naći željenu knjigu u knjižnici i na koji način su knjige složene,
- kakve sve knjige postoje u knjižnici,
- što se sve u knjižnici može posuditi, pronaći, raditi,…
- vidjeli su razliku između knjiga i časopisa i čitali stripove.
Nakon razgledavanja knjižnice i prelistavanja različitih knjiga, enciklopedija, časopisa i novina zajedno su pročitali priču Zmajevi u cijevima i crtali strip.

Nakon knjižnice prošetali su do pekarnice. Tamo ih je dočekao pekar sa svježe pečenim kiflicama.
Upoznali su se s teškim noćnim radom pekara i vidjeli kako se prave kruh, peciva i burek.

Kada su se vratili u školu dočekala ih je gošća - književnica Silvija Šesto. Upoznali su neka njezina djela, čitala im je ulomke svojih priča, razgovarala i šalila se. Učenici koji su točno odgovorili na pitanja koja je postavljala, dobili su i nagrade.

Na kraju su svi prvaši dobili na dar iskaznicu za Bibliobus i dječji časopis.

Više pročitajte na - http://2razredceric.weebly.com/obavijesti

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

Kraj školske godine!