Prvašići u školskoj knjižnici

Autor: Ružica Miškić, Ivana MIHALJEVIĆ FARBAŠ, 30. 11. 2016.

Nakon što su prvašići još u rujnu naučili gdje se nalazi školska knjižnica,došlo je i vrijeme da postanu i njezini članove te posude svoju prvu knjigu.

U ugodnom ozračju knjižnice knjižničarka Marina je budućim članovima objasnila razliku između knjižnice i knjižare te čemu sve služi prostor knjižnice i čitaonice.Naučili smo kako se smije ,a kako ne ponašati u školskoj knjižnici,čemu služi iskaznica,što je radno vrijeme knjižnice,kako se trebaju čuvati knjige,kada se najkasnije trebaju vratiti knjige i još puno toga.

Svi su prvašići ozbiljno shvatili zadatak da pronađu sigurno mjesto u svojim torbama i pernicama gdje će spremiti svoju iskaznicu i uvijek znati gdje je.Obećali su da će čuvati knjige ,da im neće praviti „uši“,nad njima jesti ili ih uzimati prljavim rukama.A,tek paziti da ih ne poderu ili ne pošaraju mlađi brat ili sestra…Opasnosti uvijek vrebaju…

Na kraju druženja došao je najuzbudljiviji dio ,podjela iskaznica svakom učeniku te posudba i zaduživanje odabrane slikovnice.Veseli prvašići s ponosom su držali svoju prvu posuđenu slikovnicu uz obećanje da će ju pročitati ,a ne samo prolistati.Za one koji još nisu čitači dobro će doći podrška roditelja i zajedničko čitanje.

Dogovorili smo s knjižničarkom Marinom i novi posjet prilikom vraćanja slikovnica i zaduživanja novih,ali tada samo u društvu prijatelja,bez prisutnosti učiteljice.

Hmmmm,bit će to uzbudljivo za male đake….

« Prosinac 2017 »

VREMENICI 2017/2018.