Projekt "Eko-škole" je međunarodni projekt utemeljen 1981. godine pri Vijeću Europe, a provodi ga Europska zaklada za odgoj i obrazovanje. Nacionalni koordinator projekta u Hrvatskoj je Pokret prijatelja prirode "Lijepa naša ". Eko škola je projekt osmišljen u svrhu provedbe smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitave škole.

Oslikani zidovi škole s eko
parolama

ZADAĆE EKO-ŠKOLE

- Ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u svakodnevni život učenika i djelatnika škole.
- Stvaranje pozitivnog odnosa prema okolišu i razvijanje osjećanja odgovornosti prema njemu.
- Buđenje interesa i poticanje učenika na aktivnosti kojima će senzibilizirati obitelj i širu zajednicu  za problem  okoliša.
- Naglašavanje neophodnosti smanjivanja i zbrinjavanja otpada, te racionalnog korištenja energije i vode.

- Jednom riječju - ŽIVJETI EKO!

23. ožujka 2002. u Zagrebu preuzeli smo Zelenu zastavu, kao prva Eko škola u našoj, Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Prvo svečano podizanje zelene
zastave

Prvo podizanje "Zelene zastave" na jarbol ispred škole