preskoči na sadržaj

Osnovna škola Zrinskih Nuštar

Login
Koliko je sati?

 

 

UPISI U SREDNJU

SLUŽBENI IZVORI INFORMACIJA

Kako se prijaviti?

PRIJAVA U SUSTAV

ODLUKA O UPISU UČENIKA U 1. RAZRED SŠ

VAŽNI DATUMI

REDOVNI UČENICI - PUBLIKACIJA Idemo u srednju!

CARNET Helpdesk KANAL NA VIBERU

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane kandidate, njihove roditelje, razrednike i druge dionike upisnog procesa u srednje škole da se pridruže info-kanalu o e-upisima pokrenutom na Viberu.

Kanal je pokrenuo CARNET Helpdesk, a na njemu ćemo vas obavještavati o svim važnim rokovima i čestim pitanjima koja pristignu na CARNET-ov Helpdesk. Kanalu se možete pridružiti putem ove poveznice ili skeniranjem QR koda:

 

OSTALI IZVORI INFORMACIJA

 

Kalendar
« Lipanj 2022 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Raspored zvonjenja

 

 

SIGURNO NA INTERNETU

 

 

eTwinning

"ŠKOLA ZA ŽIVOT"

 

Radno vrijeme

MOJA ŠKOLA EKO ŠKOLA

JUBILARNI LOGOTIP ŠKOLE

WEBMAIL

Lektira

 

ONLINE LEKTIRA

 

Zbirka književnih djela na hrvatskome jeziku

http://dzs.ffzg.unizg.hr/popis.htm

Knjige s cjelovitim tekstom:

Brlić-Mažuranić, Ivana: ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA

Brlić-Mažuranić, Ivana: POTJEH

Brlić-Mažuranić, Ivana: PRIČE IZ DAVNINE

Brlić-Mažuranić, Ivana: REGOČ

Gjalski, Ksaver Šandor: POD STARIM KROVOVIMA

Grimm, Jacob i Wilhelm: CRVENKAPICA

Gundulić, Ivan: OSMAN

Gundulić, Ivan: SUZE SINA RAZMETNOGA

Hektorović, Petar: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE

Hercigonja, Želimir: KJEL CRNA LABUD PTICA

Kovačić, Ante: U REGISTRATURI

Kovačić, Ivan Goran: ODABRANE PRIPOVIJETKE

Kozarac, Ivan: ĐUKA BEGOVIĆ

Kozarac, Josip: ODABRANE PRIPOVIJETKE

Kumičić, Eugen: ZAČUĐENI SVATOVI

Kumičić, Eugen: UROTA ZRINSKO-FRANKOPANSKA

Kušan, Ivan: KOKO I DUHOVI

Marulić, Marko: JUDITA

Matoš, Antun Gustav: PJESME

Mažuranić, Fran: LIŠĆE

Mažuranić, Ivan: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA

Novak, Vjenceslav: ODABRANE PRIPOVIJETKE

Novak, Vjenceslav: POSLJEDNJI STIPANČIĆI

Petrlik Huseinović, Andrea: CICONIA CICONIA

Petrlik Huseinović, Andrea: PLAVO NEBO

Puškin, Aleksandar Sergejevič: Bajka o ribaru i ribici

Šenoa, August: ČUVAJ SE SENJSKE RUKE

Šenoa, August: NA POKLADE i PROPAST VENECIJE

Šenoa, August: POVJESTICE

Šenoa, August: PRIJAN LOVRO

Šenoa, August: PROSJAK LUKA

Šenoa, August: SELJAČKA BUNA

Šenoa, August: ZLATAREVO ZLATO

Šimunović, Dinko: ODABRANE PRIPOVIJETKE

USMENE NARODNE PRIČE

Vitez, Grigor: A ZAŠTO NE BI...

Vraz, Stanko: PJESME

 

eLektire

~za pristup sadržaju potrebno je prijaviti se preko AAI@EduHR elektroničkog identiteta

http://lektire.skole.hr/popis-djela

 

1. razred 

Bajke - Jacob i Wilhelm Grimm


2. razred

Priče ili bajke iz prošlih vremena s poukom - Charles Perrault

Ljepotica i zvijer - Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Pinocchiove pustolovine - Carlo Collodi

Poštarska bajka - Karel Čapek


3. razred 

Basne - Ezop

Čarobnjak iz Oza - Lyman Frank Baum

Čudnovate zgode šegrta Hlapića - Ivana Brlić-Mažuranić

Basne - Ivana Brlić-Mažuranić

Priča o doktoru Dolittleu - Hugh Lofting


4. razred

Heidi - Johanna Spyri

Knjiga o džungli - Rudyard Kipling

Priče iz davnine - Ivana Brlić-Mažuranić

Šuma Striborova - Ivana Brlić-Mažuranić

Regoč - Ivana Brlić-Mažuranić

Mama je kriva za sve - Zoran Pongrašić

Bum Tomica - Silvija Šesto


5. razred

Usmene narodne priče - Hrvatska narodna (usmena) književnost

Basne - Ezop

20.000 milja pod morem - Jules Verne

Put oko svijeta u 80 dana - Jules Verne

Pustolovine Toma Sawyera - Mark Twain

Legende o Kristu - Selma Lagerlöf

Basne - Ivana Brlić-Mažuranić


6. razred

Gulliverova putovanja - Jonathan Swift

Povjestice - August Šenoa

Pisma iz mog mlina - Alphonse Daudet

Kraljević i prosjak - Mark Twain

Mali lord Fauntleroy - Frances Hodgson Burnett

Sretni vladar  - Oscar Wilde

Kroz pustinju i prašumu - Henryk Sienkiewicz

Priče iz davnine - Ivana Brlić-Mažuranić

Sunce djever i Neva Nevičica - Ivana Brlić-Mažuranić

Regoč - Ivana Brlić-Mažuranić


7. razred

Oliver Twist - Charles Dickens

Čuvaj se senjske ruke - August Šenoa

Odabrane pripovijetke - Vjenceslav Novak

Iz velegradskog podzemlja - Vjenceslav Novak

Izabrane pripovijesti - Dinko Šimunović

Duga - Dinko Šimunović


8. razred

Romeo i Julija - William Shakespeare

Prosjak Luka - August Šenoa

Branka - August Šenoa

Začuđeni svatovi - Eugen Kumičić

Sirota - Eugen Kumičić

Izabrane pripovijesti - Dinko Šimunović

Alkar - Dinko Šimunović

Mor - Đuro Sudeta

Odabrane pripovijetke - Ivan Goran Kovačić

Tko je ubio pašteticu? - Silvija Šesto

 

POPIS LEKTIRE ZA OSNOVNU ŠKOLU (1. - 8. razred)

 

 



 POPIS LEKTIRE ZA OSNOVNU SKOLU.docx

preskoči na navigaciju