Likovni uspjesi naših učenika
Autor: Marija Lesandrić, 19. 3. 2017.

Sedamnaestu godinu za redom organiziran je međunarodni  likovni natječaj za djecu koja pohađaju hrvatsku nastavu diljem svijeta. U dosadašnjim natječajima sudjelovalo je 5000 djece, 300 učitelja i preko 200 škola i udruga iz 18 zemalja, a odaziv je i ove godine bio iznimno velik. Tema ovogodišnjeg likovnog natječaja bila je: „Moj dom je svako mjesto gdje moja obitelj spusti sidro“.  Na natječaj je pristiglo preko 400 radova, a realiziran je u suradnji s Hrvatskom maticom iseljenika, Hrvatskim glasom Berlin, Hrvatskom udrugom Mozaik Rim, Kroatische Gemeinschaft „Kroatien“ e.v. Neu-Isenburg, Osnovnom školom Zadarski otoci iz Zadra te Hrvatskom nastavom Hessen.

Izložba i proglašenje najboljih radova bili su u Gradskoj galeriji u Iserlohnu, a izložba će uskoro otputovati u Neu-Isenburg i Zadar. Ponosni smo što naši učenici iz godine u godinu ostvaruju zapažene rezultate, a tako je bilo i ove.  Drugo mjesto osvojio je Ante Šimunović (4. r. PŠ Marinci), treće mjesto dijele Valentin Andričević (4. r. PŠ Marinci), Dominik Pap (4. r. PŠ Marinci) i  Nika Kuntić (2. r. PŠ Marinci), a četvrto Antonio Nović (3. r. PŠ Marinci), Karmen Petrić (3. r. PŠ Marinci) i Ana Ižaković (2. r. OŠ Zrinskih Nuštar).

Više o tome možete pročitati na: http://www.hrvatskiglas-berlin.com/?p=169921

Radovi naših učenika ostvarili su uspjeh i na natječaju „Radost slikanja uz glazbu“. Između 1070 pristiglih likovnih radova iz 19 dječjih vrtića, 76 osnovnih škola, 4 srednje škole i učeničkog doma ocjenjivački sud u sastavu: Biserka Rauter Plančić, predsjednica, povjesničarka umjetnosti, Katarina Krpan, prof. glasovira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, Dimitrije Popović, akademski slikar i Jelena Korenčić, akademska graf. dizajnerica, izabrao je sto radova koji će biti izloženi u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u sklopu „Tjedna glazbe za mlade“. Iznimno smo ponosni što je između toliko mnogo radova stručni žiri izabrao čak tri rada naših učenika: Marije Ević (2. r. OŠ Zrinskih Nuštar), Ane Marine (4. r. PŠ Marinci) i Lee Kapoši (5. r. OŠ Zrinskih Nuštar).

Iskreno čestitamo našim učenicima na zaista velikom uspjehu koji je rezultat marljivog i ustrajnog rada, strpljenja i ljubavi prema likovnom izričaju. Želimo im da i dalje jednako maštovito, iskreno i razigrano stvaraju.