Brain Gym u Nuštru

Autor: Željka Sesar, 22. 1. 2018.

U OŠ Zrinskih Nuštar održane dvije edukacije za učitelje u sklopu projekta „SLIKA – Sva LIca KnjigA“ .

20. siječnja 2018. gdine u OŠ Zrinskih Nuštar održane su dvije edukacije za učitelje i stručne suradnike uključene u projekt „SLIKA – Sva Lica KnjigA“ financiranog iz  Europskog socijalnog fonda.

Na radionicama Uvod u Brain Gym i Brain Gym u razredu  sudjelovale su ukupno 22 učiteljice i stručne suradnice OŠ Zrinskih Nuštar. Brain Gym® (Gimnastika za mozak) temeljni je senzomotorički program edukacijske kineziologije koji uključuje aktivnosti i vježbe kojima se potiče integracija moždanih funkcija, integracija sustava uma i tijela, odnosno integrirano djelovanje cijeloga mozga i tijela u okvirima triju dimenzija (lateralnosti, centriranja i fokusiranja). Pristupačan je i namijenjen svim uzrastima – u radu s djecom, odraslima, starijim osobama, kao i s osobama s posebnim potrebama.

Temelji se na tri osnovna pravila/principa:

1.Učenje je prirodna aktivnost koja donosi radost i traje cijeli život

2.Teškoće ili tzv. „blokade u učenju“ nisu ništa drugo nego nemogućnost nošenja sa stresom i neizvjesnošću novih zadataka

3.Svi smo mi na neki način „blokirani“ jer nismo naučili kako se kretati

Program se sastoji od 26 osnovnih aktivnosti koje se temelje na pokretu tijela, a mijenjaju naše obrasce ponašanja i učenja otvarajući put ka punom potencijalu za učenje.

Edukaciju su održale BRAIN GYM® instruktorice/savjetnice s licencom Educational Kinesiology Foundation / Brain Gym® International, Ventura.CA.

« Prosinac 2018 »

VREMENICI 2018/2019.