USPJEH NA LIDRANU 2016

Autor: Klaudija Wild, 11. 2. 2016.

Međuopćinska smotra LiDraNo 2016. za  dramsko-scenski  izraz je i ove godine održana u tradicionalno gostoljubivoj školi: OŠ Josipa Lovretića u Otoku.

Odazvali smo se smotri dramskoga stvaralaštva kao zaljubljenici u riječ, izgovorenu ili odglumljenu, riječ koja raskriljuje maštu i polazište je u neslućena prostranstva dramskoga stvaranja, obogaćena izrazom lica, kretnjom, zvukom, glazbom, plesom, iskrom u oku, žarom u srcu - usprkos svim virozama, gripozama i ostalim grozama koje su se sručile na sudionike u pripremnom razdoblju.

Lada Sente, učenica 6. razreda, predstavila se svojim originalnim monologom „Au, baš nezgodno!“ autorice Sanje Pilić  i plasirala, ocjenom izbornog povjerenstva,  na Županijsku smotru kao i naša skupna izvedba.

Dramsko-scenska igra „Ništa- ili se samo tako čini“ je kolaž poetskih tekstova čiji su autori Zvonimir Balog, Vesna Parun i Octavio Paz. Ekipa koja je kreirala izvedbu koristeći izražajne sastavnice i maštu i varirajući između „ništa“ i „nešto“ se na stvaralačkom putu dobro zabavila/ namučila:

Iva Čolak, Dora Hranić, Antonela Nedoklan, Ivana Slaviček, Nika Šušnjara (6.r.)

Petra Cikač, Matej Jurec, Mihael Maslov, Josipa Slaviček i Vlatka Voćanec (7.r.)

Fotografije svjedoče o našim doživljajima.

Zahvaljujem Lidranovcima i njihovoj učiteljici-mentorici Evi Dakić na entuzijazmu i ustrajnosti u višegodišnjem dramskom izražavanju i stvaranju!

Iskrene čestitke

« Listopad 2017 »