Osmaci zasvirali u "Čarobnu frulu" u adventskom ozračju Zagreba

Autor: Ljerka Benčević, 12. 12. 2016.

Učenici osmih razreda i ovoga tjedna bili su aktivni. Još se nisu sasvim slegli dojmovi oko posjeta Cenacolu, a već su na redu bili novi.

U petak, 9. prosinca 2016. godine, u pratnji  učiteljice glazbene kulture, razrednika i ravnateljice škole  posjetili su Zagreb.

Prihvativši ponudu Hrvatske glazbene mladeži, uživali su u adaptaciji čuvene opere Wolfganga Amadeusa Mozarta „Čarobna frula“. U Velikoj dvorani Vatroslav Lisinski, koja je bila popunjena gotovo do posljednjeg mjesta, uživali su zajedno s ostalom djecom.

Nakon toga vrijeme su ispunili šetnjom po užem središtu grada i upijali dušom, srcem i očima čari Adventa u Zagrebu. U kasnim večernjim satima uputili smo se kući, ostavljajući za sobom svjetlima, mirisima i divnim ukrasima okupan Zagreb, ali noseći u sebi pregršt dojmova za pamćenje.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Ožujak 2017 »