Uspjeh na županijskom LIDRANU 2016

Autor: Klaudija Wild, 7. 3. 2016.

Ovogodišnji dramsko-scenski dio Županijske smotre LiDraNo učenika osnovnih i srednjih škola je održan u Gradskom kazalištu “Joza Ivakić” u Vinkovcima 29. veljače 2016.

Sudionici su se predstavili raznovrsnim kvalitetnim pojedinačnim i skupnim izvedbama, a povjerenstvo predvođeno predsjednicom prof. Višnjom Sorčik i državnim izbornikom, poznatim redateljem i glumcem Marijom Kovačem, imalo je težak zadatak izbora za državnu razinu.

Našu školu su vjerodostojno predstavljale dvije izvedbe. Lada Sente je  ponovo originalno i samouvjereno izvela monolog „Au, baš nezgodno“ Sanje Pilić potvrđujući svoju izvrsnost, osim u mnogočemu, i u pretjerivanju.

Dramsko- scenska igra „Ništa ili se samo tako čini“ povela je ekipu u izazovno prelaženje granica eksperimentirajući elementima izražavanja, a odlukom povjerenstva nalazi se među tri predložene izvedbe za državnu razinu.

Tko će od predloženih skupnih scenskih nastupa ići na Državnu smotru, saznat će se tek onda kada državni izbornik Mario Kovač pregleda nastupe iz četiriju slavonskih županija.

Glumačka je ekipa imala čast sudjelovati u emisiji „Stigla je pošta“ Hrvatskoga radija u petak, 4. ožujka, a materijal je snimljen neposredno nakon nastupa na Županijskom LiDraNu.

Članovi dramske skupine su:

Iva Čolak, Dora Hranić, Antonela Nedoklan, Ivana Slaviček, Nika Šušnjara (6.r.)

Petra Cikač, Matej Jurec, Mihael Maslov, Josipa Slaviček i Vlatka Voćanec (7.r.)

Čestitamo glumcima na odvažnosti, spremnom odzivu na dramske izazove i ustrajnom traganju za novim dramskim rješenjima i njihovoj mentorici Evi Dakić.

Ravnateljica škole

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Ožujak 2017 »